В Україні громадські активісти оголосили війну «пальонці»

v-ukra%d1%97ni-gromadski-aktivisti-ogolosili-vijnu-palonci

Моторошний інцидент, що призвів у вересні до смерті сорока двох людей в Харківський області і надовго відправив на лікарняне ліжко ще понад сто українців, досі ще викликає значний резонанс. Нагадаємо, що в останній декаді вересня Україну буквально сколихнули відомості про масові отруєння людей «паленою» горілкою. Мабуть, таких інцидентів не траплялося в нашій країні ще з сумнозвісних часів «лихих дев’яностих». У Національній поліції повідомили, що жертвами фальшивого «зеленого змія» стали жителі Вовчанського, Харківського, Ізюмського, Шевченківського районів Харківщини. Всі вони вживали перед смертю горілку, що продавалася, як правило, на розлив у вельми сумнівних магазинах і «забігайлівках». Встановлено, що «напій» був зовсім дешевий, як на нинішні часи: 5 гривень коштували «стандартні» 100 грамів. До відповідальності вже притягнуто кілька приватних підприємців — власників закладів, де продавалася «паленка». Але слідство все ще триває, і в ньому з’являються все нові і нові фігуранти.

 

otravlenie-palenoj-vodkoj

 

Як би там не було, цей випадок не залишив байдужим багатьох суспільно активних громадян. Зокрема, в Україні по гарячих слідах вже створена і зареєстрована громадська організація «Прозорий спирт України». Її засновник, громадський діяч Рінат Круглов, повідомляє, що метою організації є об’єднання українських громадян, які мають намір покласти край «горілчаному беззаконню» в країні. Фронт діяльності «Прозорого спирту» доволі різноманітний: його завданнями є боротьба з функціонуванням підпільних цехів з виробництва підробленої горілки та інших алкогольних виробів, перешкоджання поширенню неврахованої сировини для такого виробництва (етилового спирту), протидія контрабанді алкосировини із суміжних держав — Молдови, Білорусі, Придністров’я, Росії. Також в намірах організації — припинити невраховане і безконтрольне виробництво біоетанолу на державних і приватних українських заводах. У своїй діяльності, як заявляє Рінат Круглов, організація сподівається на повне взаєморозуміння і співпрацю з різними причетними до справи державними структурами, такими, як Нацполіція, Міністерство аграрної промисловості, Міністерство фінансів, Міністерство охорони здоров’я, Державна служба з надзвичайних подій, Державна фіскальна служба.

Активісти мають надію, що українське «мінагрополітики», яке ще у серпні (як казав Тарас Кутовий) планувало продати «Укрспірт», піде громадським діячам на зустріч. І до розкрадання цього важливого для країни підприємства більше ніколи не докладуть руки люди, які можуть йому нашкодити. Корупція та бізнес в у тіні у цій сфері завдають шкоди не тільки економіці країни, но і приводять вже до самих трагічних наслідків.

Місія організації — це збереження здоров’я і життя українців і гостей країни, збільшення державного та місцевих бюджетів України за рахунок збільшення акцизного збору на лікеро-горілчані вироби, повна легалізація «горілчаного» бізнесу в державі. Всі інформаційні та інші запити, коментарі, прохання, пропозиції, повідомлення члени організації «Прозорий спирт України» просять надсилати на електронну адресу: r.kruglov@spirt-prozoro.org. Про свою діяльність активісти будуть повідомляти регулярно.

 

 

Поделиться: